، خوش آمدید

بررسی تهدیدها در هر شهر از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرارگیرد

 

بررسی تهدیدها در هر شهر از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرارگیرد

 

به گزارش خبرنگار پایداری ملی، هشتیمن همایش شهر ایده آل با حضور سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیران، کارشناسان و متخصصان حوزه شهری، شهرداری ها و دهیاری ها امروز دوشنبه در کیش آغاز به کار کرد.
 
در این همایش رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور به تشریح اهمیت پدافند غیرعامل پرداخت و اظهار داشت: دفاع غیر نظامی، دفاع از غیر نظامیان در برابر تهدیدات غیر طبیعی و امنیتی، مدیریت بحران و مدیریت ریسک از مفاهیمی است که پدافند غیر عامل را به وجود می آورد.
 

 

سردار جلالی با بیان اینکه 72 درصد جمعیت کشور در شهرها و 28 درصد جمعیت در روستاها سکونت دارند افزود: موضوع شهرنشینی یکی از پدیده های جدی است و شاید در برخی از شهرها و استان ها نتوانستند به خوبی فرایند مهاجرت از روستاها به شهرها را کنترل کنند، در نتیجه شهرها بدون برنامه توسعه یافتند.


وی گفت: در جهان امروز شهرها به سمت هوشمند شدن پیش می روند و برای ایجاد شهر هوشمند باید به زیر ساخت ها، توجه ویژه کرد. هوشمند شدن شهرها درمواقع بحران کمک بسیار بزرگی به مدیریت بحران است. البته درفضای سایبری هم نفوذ، دسترسی، توقف و تخریب سرویس ها تهدیداتی هستند که شهر هوشمند با آنها مواجه است که باید برای این مواقع نیز آمادگی داشت.

 

 

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص رویکردهای پدافند غیر عامل گفت: پاسخ به حوادث و تهدیدها  در مدیریت شهری  یکی از رویکردهای مهم است .


وی افزود: تصویب طرح پاسخ به شرایط اضطراری، آموزش به ارگان ها و نهادها، تدارک تجهیزات مورد نیاز، تمرین های سالانه و برگزاری رزمایش در نظام شهرداری ها و شهرها از جمله اقداماتی است که برای آمادگی درمواجهه با حوادث و تهدیدها باید اجرا کرد.

 
دکتر جلالی با بیان اینکه ایجاد زیر ساخت های مناسب دومین رویکرد پدافند غیر عامل است گفت: زیر ساخت ها باید در طرح جامع و تفضیلی دیده شود. بررسی تهدیدها در هر شهر از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرارگیرد.
 
 
وی در پایان افزود: در حال حاضر سازمان پدافند غیر عامل کشور، برای 42 کلان شهر که بالای 250 هزار نفر جمعیت دارند، طرح هایی را پیش بینی کرده است.

شایان ذکر است ، هشتمین همایش شهر ایده ال با برگزاری نشست های تخصصی تا 13 دی ماه جاری ادامه دارد .

 


سایر مقالات
اولین دوره پژوهش محور حوزه مدیریت بحران و پدافندغیرعامل وزارت نیرو

اولین دوره پژوهش محور حوزه مدیریت بحران و پدافندغیرعامل وزارت نیرو

این دوره آموزشی که توسط واحد آموزشی گیلان به عنوان مجری آموزش های تخصصی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل صنعت آب وبرق
برگزاری دوره تاب آوری در صنعت آب و برق

برگزاری دوره تاب آوری در صنعت آب و برق

دوره آموزشی ارتقای تاب آوری زیرساخت های آبی و تاب آوری سیستم های انرژی برق در وزارت نیرو برگزار گردید.
برگزاری دوره روش ها و فنون تدریس (تربیت مدرس)

برگزاری دوره روش ها و فنون تدریس (تربیت مدرس)

به منظورپیاده‌سازی طرح تربیت مدرسان حوزه آموزش‌های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل،
چهارمین همایش سالانه مدیریت بحران وپدافند غیر عامل

چهارمین همایش سالانه مدیریت بحران وپدافند غیر عامل

ششمین کنفرانس جامع مدیریت و مهندسی سیلاب و چهارمین همایش سالانه مدیریت بحران وپدافند غیر عامل در تاریخ های 20 و 21 مرداد97 در سالن کنفرانس وزارت نیرو برگزار شد.
ششمین کنفرانس جامع مدیریت و مھندسی سیلاب

ششمین کنفرانس جامع مدیریت و مھندسی سیلاب

در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ تا ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ توسط کارگروه تخصصی سیل، مخاطرات دریایی- آب و فاضلاب و برق وزارت نیرو در شھر تھران برگزار می شود.